EFB Akü Nedir?

 EFB Akü Nedir?

EFB Akü ile siz de Start-Stop aracınız için uygun olan aküyü seçebilirsiniz. Gelişen teknolojiye uyum sağlayan yenilikçi ürünleri ile İnci Akü uzmanlığında doğru aküyü seçebilirsiniz.

Gelişen teknolojisi sayesinde hem doğal kaynakları hem de insan yapımı enerji kaynaklarını çok daha verimli bir şekilde kullanmayı öğrendik. Bu konudaki tasarrufu destekleyen teknoloji her geçen gün gelişiyor ve buna paralel olarak da daha verimli sonuçlar elde etmeyi sağlayacak detaylara hitap eden ürünler ortaya çıkıyor. 

Başta, Start-Stop teknolojisi araçların daha az yakıt ve elektrik harcaması üzerine kurulu bir teknoloji olarak ortaya çıktı. Bu teknoloji sayesinde yalnızca yakıt ve elektrik tasarrufu sağlanmakla kalmayıp araçların daha uzun ömürlü olması da dolaylı olarak sağlanmış oldu. Özellikle şehir içindeki yoğun trafikte farkını belli eden Start-Stop teknolojisine uygun elektrik ihtiyacını üreten aküler de hızlı bir şekilde geliştirildi ve geliştirilmeye de devam ediyor.

Start-Stop Teknolojisine Sahip Araçlar İçin EFB Akü

EFB Akü, Start-Stop teknolojisine sahip olan araçlar için geliştirilmiş olan akü çeşitlerinden biridir. Bir diğer çeşit olan AGM Akü’den belli farklar ile ayrılır.

“Enchanced Flooded Battery” (Geliştirilmiş Islak Tip Akü) olarak tanımlanabilen akü, İngilizce kelimelerin başharfleri ile isimlendirilir. EFB Akü, alternatör tarafından devamlı olarak şarj edilmeye ihtiyaç duymaması ile fark yaratır. Akü şarj olana kadar alternatör ile bağlantıda kalır ancak dolduğu anda alternatör ile bağlantısı kesilir. Bununla amaçlanan, motorun üzerindeki alternatör yükünü hafifletmek ve tüketim oranını azaltmaktır. 

EFB Aküler alternatör desteği olmaksızın Start-Stop teknolojisi ile uyumlu bir şekilde çalışabilir. Bu sayede de çok daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bunun bir sebebi de devamlı olarak dolup boşalması sirkülasyonunun devamlılığıdır. Uzun bir süre kullanılabilirler.  Ortalama olarak 90.000 çalıştırma süresinde verimli bir kullanım sunabilirler.

İnci Akü ile Teknolojinin Ötesinde EFB Aküler

Avrupa Standartlarını sağlayan değerler, yüksek mühendislik çalışmaları, hem üretici firmalar hem de araç sürücüleri için ideal ürün yelpazesi… İnci Akü ile her zaman bir adım önde olmanın avantajı EFB Akülerde de kendini gösteriyor.

İnci Akü Start Stop EFB MAX TIGRIS Akü Modeli ile yoğun şehir içi trafikte yüksek performans gösterebilirsiniz. Bununla birlikte Max-Cap özel sızdırmaz kapak tasarımı sayesinde su kaybını da minimuma indirir. Otomobil ve hafif ticari araçlar için üretilmiş olan EFB MAX TIGRIS ile start stop araç teknolojisine uygun olan aracınız için ideal bir seçim yapabilirsiniz.

Hem daha az enerji kaybını hem de karbon salınımını azaltmayı sağlayan Start-Stop teknolojisine uyumlu İnci Akü EFB Pantera Akü Modeli güçlendirilmiş yüksek kalitede plakalar barındırır. Bunun yanı sıra özel geliştirilmiş olan pasta formülü de yüksek elektrik tüketimi gerektiren araçlarda hiç bakım gerektirmeden uzun yıllar boyunca kullanılabilir. 

Ağır vasıta araçlar için de ayrıca üretilmiş olan İnci Akü EFB Pantera Ağır Vasıta Akü Modeli ise, EVR teknolojisi sayesinde çekici arka şasi kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Uzun ömürlü olması ve yüksek vibrasyon direnci sayesinde de araçlar için ideal performansı sunabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir